Polecajki książkowe - maj

Data dodania: 2022-05-11

Tym razem dla najmłodszych czytelników polecam książki, których wersje kinowe czy telewizyjne są bardzo popularne. "Aladyn", "Bambi", "Dumbo", "Kraina Lodu", "Kopciuszek", czyli wielkie hity Disneya są znane każdemu dziecku. Warto poznać książkową wersję tych znanych historii.

Dla starszych czytelników polecam cieszącą się dużą popularnością serię Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo". Cykl otwiera powieść "Czerwone krzesło", w której na skutek potężnej burzy przewraca się stary, magiczny dąb. Z kawałków drzewa wykonane zostają różne przedmioty, które zyskują czarodziejską moc. Pierwszy z nich - czerwone krzesło - spełnia życzenia. Główni bohaterowie Tosia, Kuki i Filip w kolejnych częściach serii ruszają w podróż śladem pozostałych zaczarowanych przedmiotów, wykonanych z niezwykłego drzewa…

Kolejna ciekawa propozycja utrzymana w konwencji fantasy to cykl "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Bohaterem serii jest piętnastoletni Will, który chce zostać rycerzem, ale zostaje czeladnikiem zwiadowcy Halta i trafia do Korpusu Zwiadowców. To najbardziej elitarna formacja w Królestwie Araluenu. Zwiadowcy, poza wypełnianiem misji wywiadowczej, są wspaniałymi strategami i łucznikami. To najbardziej zaufani ludzie króla, którym powierzane są trudne zadania, w których muszą się wykazać.

SERDECZNIE POLECAM I ZAPRASZAM!

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Deklaracja dostępności | Polityka prywatności / cookies
Autor strony: Agnieszka Lupa | Realizacja 2019- Dobre Linki
Informacja O stronie
Script logo