Kolonia w Pogorzelicy 2020

Data dodania: 2020-09-10

W dniach 30 sierpnia - 5 września 2020 r. 27-osobowa grupa uczniów ze szkoły w Sosnowicach wyjechała na kolonię letnią do Pogorzelicy. Pogorzelica to nadmorskie kąpielisko położone w woj. zachodniopomorskimi właśnie tam, 200 metrów od morza, w ośrodku Kolonijno - Wypoczynkowym „Dziejba Leśna”wypoczywali koloniści.  Kolonia została  zorganizowana  przez Stowarzyszenie Nowa Perspektywa w ramach projektu „Mali Giganci”.

Uczniowie spędzili cały ten czas bardzo aktywnie- spacerowali  brzegiem morza, plażowali, zażywali kąpieli w morzu, a także w basenie na terenie ośrodka. W ośrodku korzystali również z boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki. Oprócz zajęć na świeżym powietrzu dzieci wzięły udział w kilku atrakcyjnych wycieczkach.

W Niechorzu, z tarasu widokowego latarni morskiej, zachwycali się pięknem wybrzeża rewalskiego, potem podziwiali kolorowe, egzotyczne motyle w „Motylarni”.

W Kołobrzegu dzieci odbyły rejs statkiem „Pirat”, spacerowały po molo, oglądały Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, a także obserwowały ogromne statki towarowe wpływające do głównego portu miejskiego.

W Rewalu uczniowie odwiedzili„Park Wieloryba”, gdzie zobaczyli figury wielorybów i różnych  stworzeń morskich oraz zwiedzili papugarnię i pirackie atrakcje.

Do powyższych atrakcji dodać należy przejażdżkę zabytkową ciuchcią do Trzęsacza. W Trzęsaczu spacerując tarasem widokowym podziwiali ruiny średniowiecznego kościoła zniszczonego przez proces abrazji. Dzięki wizycie w jedynym w Europie Multimedialnym Muzeum 15-go Południka uczniowie dowiedzieli się, na czym ten proces polega.

W trakcie kolonii odbywały się także konkursy – czystości, plastyczny oraz karaoke.

Kolonijne wieczory uczniowie spędzali aktywnie na placu zabaw, przy grillu, na dyskotece albo podziwiając zachód słońca na plaży.

Czas szybko minął, wszyscy miło i aktywnie spędzili6 dni nad morzem.  Do domu wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Deklaracja dostępności | Polityka prywatności / cookies
Autor strony: Agnieszka Lupa | Realizacja 2019- Dobre Linki
Informacja O stronie
Script logo