Program „Moje miejsce na Ziemi” - Fundacji ORLEN „Dar Serca”

Data dodania: 2019-10-15

Z radością pragniemy poinformować o przyznaniu grantu dla Stowarzyszenia Szkoła z Inicjatywą działającego przy Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Sosnowicach z ogólnopolskiego programu „Moje miejsce na Ziemi” - Fundacji ORLEN „Dar Serca”.

Projekt którego tytuł brzmi „Historyczno - artystyczny spacer po Sosnowicach” ma na celu zachowanie dziedzictwa historycznego miejscowości oraz rozpowszechnienie twórczości poetki ludowej z Sosnowic pani Marii Bednarz oraz promocję sztuki i literatury wśród młodzieży.

Koordynatorką projektu z ramienia Stowarzyszenia jest pani Izabela Talar-Westenholz oraz nauczycielka pani Bogusława Brożek.

Program „Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. Wnioski można było składać na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, promocją zdrowego trybu życia, przeciwdziałaniem wykluczeniu, bezpieczeństwem, edukacją, zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz kulturą i sztuką. O wsparcie wnioskować mogły organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury. Zwycięskie projekty realizowane będą w terminie od 1 października 2019r. do 14 czerwca 2020 r.

Z komunikatu Fundacji ORLEN możemy się dowiedzieć, że do II edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” wpłynęło z całej Polski 2100 wniosków, a wybranych zostało 276 projektów.

B.B.

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Autor strony: Agnieszka Lupa
Realizacja 2019- Dobre Linki NETu
Informacja O stronie
Script logo